Ułatwienia dostępu

+ 48 81 859 59 13

sekretariat@mbppulawy.pl

Otwarte wt.-nd. w godz. 10.00 - 16.00

Spotkanie pt.: “Arktyka z bliska”

7 marca w Muzeum Badań Polarnych odbyło się spotkanie pt.: “Arktyka z bliska”, organizowane w ramach projektu “RAW – Recesja i Więdniecie”, podczas którego naukowcy z Instytutu Geofizyki i Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk opowiedzieli o swojej pracy w Arktyce. Po części wykładowej odbyła się projekcja filmu w reżyserii Kuby Witka “Gdy zniknie lód” (2024 r.). Po filmie odbyło się spotkanie z jego twórcami.

Liderem projektu “Arktyka z bliska” jest urodzony w Puławach dr hab. Mateusz Moskalik, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Projekt był realizowany w ramach konkursu GRIEG, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji z towarzyszącymi im prezentacjami: dr Zuzanny Świrad (IGF PAN) – Co się dzieje na plażach Arktyki?, dra hab. Oskara Głowackiego (IGF PAN) – Lodowce na podsłuchu, czyli o badaniach podwodnych dźwięków Arktyki, dra hab. Mateusza Moskalika (IGF PAN) – Lodowce – “święte krowy”, dr hab. Beaty Szymczychy (IO PAN) – Woda słodka ukryta w dnie morskim.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wydarzenia. 

Muzeum jest instytucją współfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Lubelskiego.

Biuletyn informacji

Kontakt

Informacja

Status muzeum:
Otwarte wt.- nd.
w godz. 10.00 - 16.00

© 2022 Muzeum Badań Polarnych