Ułatwienia dostępu

+ 48 81 859 59 13

sekretariat@mbppulawy.pl

Otwarte wt.-nd. w godz. 10.00 - 16.00

Powstaje nowa wystawa stała

Drodzy polarnicy oraz miłośnicy tematyki polarnej,

Miło nam zakomunikować, że wreszcie realnych kształtów nabiera tworzenie Muzeum Badań Polarnych w Puławach z jego projektowaną wystawą stałą.

W związku z tym zwracamy się do Was wszystkich z gorącą prośbą o możliwość przekazania czy czasowego udostępnienia swoich zbiorów, pamiątek, zasobów powyprawowych – związanych z waszą działalnością w strefach polarnych.

W chwili obecnej dysponujemy już pewnym zasobem przedmiotów, artefaktów i materiałów udostępnionym przez instytucje publiczne – umożliwiającym stworzenie interesującej ekspozycji muzealnej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że bezcenne byłyby również osobiste pamiątki, dotychczas nigdzie nie udostępnianie, których pokazanie na wystawie poszerzyłoby horyzont postrzegania życia i funkcjonowania w rejonach polarnych, podczas trudnych polarnych wypraw, zwłaszcza sprzed ery internetu i łatwiejszej komunikacji ze światem.

Prosimy o udostępnianie naszego apelu jak najszerzej.

Osobami do kontaktu w tej sprawie są p. Dorota Szczuka lub p. Karolina Wręga : e-mail: projekty@muzeumbadanpolarnych.pl
tel. do muzeum – 81 859 59 13

Muzeum jest instytucją współfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Lubelskiego.

Biuletyn informacji

Kontakt

Informacja

Status muzeum:
Otwarte wt.- nd.
w godz. 10.00 - 16.00

© 2022 Muzeum Badań Polarnych