28 maja w Muzeum Badań Polarnych odbyło się otwarcie wystawy „Antarktyka i Arktyka w fotografii Lucjana Nowosielskiego”, uczestnika siedmiu całorocznych wypraw polarnych. Dwukrotnie zimował w Stacji Polarnej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyka) i pięciokrotnie w Stacji im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie (Arktyka) w tym dwukrotnie był kierownikiem wyprawy.
Podczas wypraw w latach 1978-2003 dokumentował otaczający go polarny świat w swoich fotografiach.
Wyjątkowymi gośćmi była Pani Krystyna Nowosielska z synem i przyjaciółmi autora fotografii, który nie mógł być dzisiaj obecny.
Otwarciu towarzyszyło wiele wspomnień i wzruszeń.
Zapraszamy do obejrzenia tych wyjątkowych prac od wtorku do niedzieli od 10:00 do 16:00.
Wystawa będzie prezentowana do 31 sierpnia 2026 r.





































