Ułatwienia dostępu

+ 48 81 859 59 13

sekretariat@mbppulawy.pl

Otwarte wt.-nd. w godz. 10.00 - 16.00

Makieta nowobudowanego Budynku Głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyka) w muzeum

W dniu 21 kwietnia b.r. pracownia architektoniczna „Kuryłowicz & Associates Architecture Studio” podarowała Muzeum Badań Polarnych w Puławach makietę nowobudowanego Budynku Głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych (Antarktyka). Makieta, wykonana w skali 1:100 przez architekta Marcina Kitalę z zespołu „Kuryłowicz & Associates Architecture Studio” (generalnego projektanta Budynku Głównego), w sposób realistyczny przedstawia nie tylko sam obiekt w oryginalnych barwach, ale i otoczenie Stacji wraz z grupą pingwinów.

Podarowana, z inicjatywy prof. dr hab. arch. Ewy Kuryłowicz, makieta będzie w przyszłości istotnym elementem stałej wystawy poświęconej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Muzeum jest instytucją współfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Lubelskiego.

Biuletyn informacji

Kontakt

Informacja

Status muzeum:
Otwarte wt.- nd.
w godz. 10.00 - 16.00

© 2022 Muzeum Badań Polarnych