Ułatwienia dostępu

+ 48 81 859 59 13

sekretariat@mbppulawy.pl

Otwarte wt.-nd. w godz. 10.00 - 16.00

Edukacja

Edukacja

Dla młodych umysłów oferujemy zajęcia edukacyjne o polarnych, przyrodniczych i podróżniczych tematach, które poszerzają horyzonty i rozwijają nowe umiejętności. Nasze zajęcia inspirują ciekawość i rozwijają poczucie zdumienia nad światem. Edukacja otwiera drzwi do nowych możliwości i szans. Pozwól nam pomóc Ci rozpalić pasję i zachęcić do zmiany świata!

Wejdź do Muzeum Badań Polarnych i doświadcz niesamowitych osiągnięć eksploracji polarnych. Odkryj odważne ekspedycje, które doprowadziły do przełomowych odkryć w najzimniejszych i najbardziej odległych rejonach na Ziemi.
Pozwól, by ich historie rozbudziły w Tobie zmysł przygody i zainspirowały Cię do przekraczania granic tego, co uważałeś za niemożliwe. Poznaj fascynujące wystawy, które prezentują innowacyjne narzędzia i techniki używane przez badaczy polarnych oraz zachwyć się pięknem i złożonością Arktyki i Antarktyki.
Muzeum Badań Polarnych zaprasza Cię do wyruszenia w podróż odkrywania i inspiracji, gdzie możesz nauczyć się o naszej planecie i jej zamarzniętych granicach oraz o Twojej własnej zdolności do marzenia i pokonywania niemożliwego.

❝ Zapewniamy edukację na najwyższym poziomie ❞

Prowadzimy zajęcia edukacyjne związane z tematyką polarną, przyrodniczą i podróżniczą dla grup szkolnych.

Możesz nas odwiedzać w godzinach pracy Muzeum.

Często zadawane pytania

Istnienie Muzeum Badań Polarnych ma znaczenie strategiczne. Polska jest jednym z 29 krajów członkowskich, które przystąpiły do Traktatu Antarktycznego z 1959 roku. Od 1977 roku posiada stację badawczą w Antarktyce dzięki czemu współdecyduje o losach tego kontynentu. Czynny udział w badaniach polarnych, a także dokumentowanie ich historii to elementy budowy wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Muzeum Badań Polarnych w Puławach

4 Pułku Piechoty WP 18 

24-100 Puławy

Tel: 81 859-59-13

sekretariat@mbppulawy.pl.pl

Cennik zajęć edukacyjnych można uzyskać pod nr.  81 859-59-13 

lub e-mailem : sekretariat@mbppulawy.pl

Muzeum Badań Polarnych jest pierwszym takim muzeum w Polsce. Wśród eksponatów znajdują się m.in. rzeźby z kości morsa, strój Eskimosa, model kajaka, które pochodzą ze zbiorów prof. Aleksandra Kosiby z przedwojennych wypraw na Grenlandię. Zwiedzający mogą zobaczyć też skuter śnieżny i sanie z polskich stacji polarnych. Muzeum posiada również kolekcję muszli, skamieniałości i bursztynów pochodzących z Syberii.

Muzeum jest instytucją współfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Lubelskiego.

Kontakt

Informacja

Status muzeum:
Otwarte wt.- nd.
w godz. 10.00 - 16.00

© 2022 Muzeum Badań Polarnych