W dniach 16-17 maja nad Zalewem Bojary w Biłgoraju miało miejsce otwarcie sezonu turystycznego 2026 pod hasłem: „Biłgoraj Go Lubelskie Flow”. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania oferty edukacyjno-turystycznej Muzeum Badań Polarnych w Puławach. Poza wywiadami udzielonymi na scenie oraz przy muzealnym stoisku dla regionalnych mediów, dużym zainteresowaniem cieszyły się filmy o tematyce polarnej prezentowane w okularach VR. Furorę zrobił też biały miś, który rozdawał baloniki z logotypem MBP w Puławach. Uczestnicy konkursów krajoznawczych mieli szansę wygrać bilety rodzinne do puławskiego Muzeum (ważne do końca wakacji).




